Džudisti iz Bosne i Hercegovine osvojili dva zlata i bronzu na turniru u Zrenjaninu

MEĐUNARODNO TAKMIČENJE

Objavljeno na dan 09.03.2020 - 06:26 | Izvor: USKinfo.ba | klix.ba

U Zrenjaninu je ovog vikenda održano takmičenje u džudu, na kojem je nastupilo više od 600 takmičara iz 11 država.

Predstavnici Bosne i Hercegovine osvojili su dvije zlatne medalje, a najbolji su bili Ajsa Adilović i Amer Karović takmičari kluba Braća Lukač.

Ali Adilović osvojio je bronzanu medalju, a naše takmičare pratili su treneri Aldin i Eldin Lukač.

U uzrastu poletaraca Džudo klub Braća Lukač zauzeo je odlično treće mjesto, a na takmičenju je nastupio 51 klub.

"Sama činjenica da su učestvovali predstavnici 11 država, da je nastupilo više od 600 takmičara, govori da je ovo jedan od najkvalitetnijih turnira u regionu. U naredom periodu nas očekuju federalna i državna prvenstva", rekao je Eldin Lukač.