VIDEO - Dok čekamo utorak i meč sa Grcima, prisjetimo se kako smo Fince ispratili sa 4 gola

Euro

Objavljeno na dan 13.10.2019 - 11:47 | Izvor: USKinfo.ba | radiosarajevo.ba

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je u Zenici na prepunom Bilinom polju, pred skoro 10.000 navijača, sa 4:1 nadigrala Finsku u kvalifikacijama za odlazak na Europsko prvenstvo.

Zmajevi su nošeni navijačima uspjeli doći do važnog trijumfa i tako ostali u utrci za drugo mjesto koje vodi na Euro, nakon što se Italija iz naše grupe plasirala na završnu smotru najboljih selekcija Starog kontinenta.

Dok čekamo utorak i još jedan "ključni duel" za Euro, prisjetimo se fantastične igre BiH i četiri gola s kojima smo ispratili Fince kući.

Finci su i dalje u najpovoljnijem položaju, ali sve se može promijeniti za dva dana.

Zmajevi su poveli golom Izeta Hajrovića u 29. minuti nakon krasne akcije, a već u 36. minuti na semaforu je pisalo 2:0 za BiH, nakon što je jedanaesterac realizirao Miralem Pjanić.
BiH - Finska 1:0

U 29. minuti Kvržić je majstorski uposlio Hajrovića, koji je još bolje reagirao i iskosa pogodio za 1:0.
BiH - Finska 2:0

U 36. minuti sudija iz Slovačke je pokazao na bijelu tačku, a drugi gol za Zmajeve postigao je Miralem Pjanić. Arbitar iz Slovačke je mnogo ranije propustio priliklu da pokaže na bijelu tačku, a na ovu odluku na konferenciji za medije žalili su se Finci.
BiH - Finska 3:0

Treći gol je i najljepši na utakmici u Zenici. Mala majstorija Pjanića, ali prije toga odbrana Finske je bila pod rafalnom paljbom naših igrača.
Lopta nije htjela u mrežu, a onda se ukazala zvijezda Juventusa i postigla eurogol. Uživajte:
BiH - Finska 4:0

Nakon dva gola Pjanića i jednog gola Hajrovića, u 73. minuti utakmice na velikih 4:0 povisio je Armin Hodžić.